Zahraniční "Ondrovo okénko"

Na této stránce budeme přinášet informace o aktivitách a úspěších jednoho z duchovních otců BKV - krajánka Ondry Fikrleho působícího na hostování v lotyšské Rize.

Několikrát do roka zavítá domů, takže má možnost potrénovat s námi a ochutnat domovské tratě a pivo ... těšíme se na Kozí stezku a Běžce 11° ... :-)

_____________________________________________________________________________
 
22.4. 2018
BKV v Lotyšsku (2:26min):
 
 
 
24.5. 2016
Čau,
přikládám foto ze Stirnu Buks krosu z 21.května. Brutální záležitost, během 23km jsem nastoupal 1,300 výškových metrů - a na to nejsem z Lotyšska zvyklý! Ale krásná příroda národního parku Gauja nám to mučení vynahradila.
Honza běžel svou skoro-vertikální trasu přes dvě hodiny - poté, co ráno odehrál zápas ligy fotbalu za Riga United.
Ondra 
 
17.5. 2016
Zdar na rodnou hroudu,
Přeposílám zprávu ČTK z nedělního Riga maratonu (včetně foto). Závod na 21.1km uběhl spolu s dalšími tisíci atletů též Rižan Ondřej F, člen legendárního běžeckého spolku BKV Holýšov. OF od začátku věděl, že tentokrát z toho rekordy nebudou, a tak si závod užíval - tu si plácl s u trati stojícím výrostkem, tu poklábosil s kolegou závodníkem, tu popil kalíšek nabízené ūdens nebo se zakousl do vzorku z hromady banánů na občerstvovací stanici. A když to na 15.km vypadalo, že by mohl stlačit čas běhu k 1:30hod, práskl do koní. Kolegové běžci byli natolik gentlemani, že se na poslední 6km nechali předběhnout. OF to dotáhl na 12.místo ve své věkové kategorii (a 14.místo mezi ženami..)
Běhu zdar!
Ondra
 
 
25.4.2016
Zdar běžcí!
V sobotu 16.dubna 2016 jsem s rodinou vyrazil na úvodní závod letošního krosového seriálu Stirnu Buks Latvia (www.stirnubuks.lv), běželo se v lesích kolem lyžařského střediska Riekstukalns (v překladu Ořechová hora). Běželi jsme všichni - Matěj s Áňou závod "Susurs", Blanka s Honzou "Zaķis", já "Stirnu Buks" (20km).
Závod nám všem vyšel super, všichni dobíhali s úsměvem a bahýnkem na xichtu (Blanka navíc s oteklým vyvrknutým kotníkem :-o) Já jsem doběhl 19. ze 400 běžců, ve své věkové kategorii jsem dokonce dostal BKV na bednu (3.místo).
Stirnu Buks má v roce 2016 celkem sedm závodů, které zavádí běžce na krásná místa lotyšské přírody - běhá se v lesích, po loukách, a hlavně v kopcích.
OF
 
30.3.2016
Zdar, zdar!
Závodní sezónu otvírám 16.dubna (https://www.stirnubuks.lv/dalibnieku-saraksts/?posms=riekstukalns&distance=buks) pod vlajkou BKV, a pevně doufám, že už také v triku BKV! Mezitím zhusta trénuju, od ledna mám 1.100km.
Fotky z Mnichova nedodám - ty ... chtějí za jednu fotku i po půl roce EUR 19.90!!
Ale ze Stirnu Buks bývají hezké fotky, pošlu. No a taky už se blíží KS, vrchol sezóny!
O
 
2.10.2015
Zdar!
Přikládám pár slov a fotek z pobíhání po Pobaltí.
V srpnu jsem s naším Honzou běžel kros v Milzkalne (poslední letošní díl seriálu Stirnu Buks) - Jenda dal závod na 9km, já 20km.  Srážku se stromem z 8.km cítím v ruce dodnes..

V půlce září jsem běžel u severních sousedů v Tallinnu půlmaraton . V Tallinnu bylo 13.září horko jako na Sicílii v červenci, navíc se startovalo v pravé poledne. Horko nemám rád, a to se také projevilo na výsledku.

Mezi závody je občas třeba potrápit tělo na dráze, a to tak, že nadoraz - viz foto z pikniku na oválu.

No, a přes léto jsem průběžně ochutnával Kořínkovu medicínu (viz foto).

Ať to běhá!
O


30.7.2015
Zdar všichni!
Zasílám info ze svého nejnovějšího dobrodružství, ze kterého jsem pořád ještě na obláčku: v sobotu 25.července jsem v Talsi běžel čtvrtý díl seriálu "2015 Stirnu Buks". Tentokrát to byl kros 20km kopcovitým terénem lesů kolem Talsu Pauguraines (www.stirnubuks.lv).
Doběhl jsem celkově 12., a ve své kategorii (nad 40 let) třetí. Už abychom měli ty BKV dresy - jestli příště urvu zase bednu, půjdu na vyhlášení s logem BKV na hrudi! :-) Blanka běžela 9km, a výlet moc chválila, včetně v cíli čepovaného Mikelu alus.
Ten kros mě chytnul, asi přestanu běhat po asfaltu.
Přikládám foto. Tomu týpkovi s číslem 1070 jsem v cílové rovince s výkřikem "bé-ká-vé" samozřejmě nadělil 10 vteřin!
Ondrawww.lattelecomrigasmaratons.lv/en/ 
... půlmaratón, a s dětmi 5k.

 
www.stirnubuks.lv/
... běželo se 12.dubna, další běžím v sobotu 30.května. Přikládám foto (seběh v písku).


Zdar!
Přikládám momentku ze sobotního druhého dílu seriálu "Stirnu Buks 2015" (první se běžel 12.dubna). Cíl Stirnu Buks je najít ty nejšílenější srázy, nejhlubší bahenní brody, nejtenčí padlé stromy, po kterých lze překonat řeku, a stezky užší než tvá bota, a tam pak nechat běhat týpci, co se tam dobrovolně (a dost často opakovaně) přihlásí. Tahle sobota byla to nekrásnější, a tady nejbrutálnější, co jsem v Pobaltí běžel - zatím..
Další díl běžím 25.července. O.
 

www.behej.com/zavod/14137-mirejovicky-pulmaraton - Miřejovický půlmaratón - foto z r.2014

... a rehydratace pochopitelně k běhu neodmyslitelně patří ... ;-)

 
www.tallinnmarathon.ee/ - v Talinu poběžím půlmaraton. Přikládám foto z 2014.


www.muenchenmarathon.de/en/ - na říjen jsem si napsal svůj letos jediný 42,195m závod.